Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Punkt Interwencji Kryzysowej

Interwencja kryzysowa to zespół interdyscyplinarnych, profesjonalnych, celowych i skoordynowanych oddziaływań, wykorzystujących zasoby klienta, jego naturalnego otoczenia społecznego oraz instytucji pomagających, których celem jest ułatwienie odzyskania równowagi wewnętrznej i poczucia sprawczości oraz rozwiązania problemu stanowiących podłoże doświadczenia kryzysowego.

Celem interwencji kryzysowej jest przede wszystkim przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie, a dzięki temu zapobieganie przejścia reakcji kryzysowej w stan chronicznej niewydolności psychospołecznej.

W Punkcie Interwencji Kryzysowej czeka na Państwa psycholog w każdy poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00.

Konsultacje udzielane są w pokoju nr 118, I piętro, tel. 56 462 29 39, bezpłatnie, bez względu na dochód osoby korzystającej, będącej w stanie kryzysu.

Prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty u psychologa pod numerem telefonu 56 46 229 39 ( poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7:30-15:30, wtorek w godz. 7:30-17:00, piątek w godz. 7:30 – 14:00).


W związku z powszechnym dostępem do punktów udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, w Punkcie Interwencji Kryzysowej od 2020 roku nie są prowadzone dyżury radcy prawnego.

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą uzyskać nieodpłatną pomoc prawną w punkcie, działającym na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, mieszczącym się w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu (I piętro, pokój nr 111). Szczegóły pod numerem telefonu 56 45 14 400, 56 45 14 407.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone są również w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łasinie, w Urzędzie Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński, w Urzędzie Gminy Gruta oraz w Gminnych Ośrodkach Kultury w Rogóźnie i w Świeciu nad Osą.

Szczegółowe informacje nt  ww. punktów oraz harmonogram dyżurów pełnionych przez radcę prawnego lub adwokata można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu pod podanym adresem: www.bip.powiatgrudziadzki.pl (w zakładce nieodpłatna pomoc prawna).

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego